2008. március 4., kedd

Lőrincz Tamás aranyérmet szerzett

Az első helyen végzett Lőrincz Tamás a hétvégén Szombathelyen megrendezett Tvel Golden Grand Prix kötöttfogású versenyen 66 kg-os súlycsoportban. A 2006-ban Európa-bajnoki címet nyert sportoló vállsérülése miatt nem indulhatott a csapat-világbajnokság döntőjében február 29-én , s az egyéni viadal előtt is kérdéses volt, egyáltalán szőnyegre léphet-e - mégis legyőzte a román Panaitót, a grúz Macsitadzét, míg a csoportdöntőben a hatszoros Európa-bajnok, világbajnok és olimpiai ezüstérmes török Seref Eroglu felett aratott győzelmet. A döntőben az olimpiai bajnok és világbajnok azeri Farid Manszurovot verte meg.
A szombathelyi viadalon harminc ország 217 sportolója vett részt; a mezőny szokatlanul erős volt.
A 2005-ös világbajnokságon ezüstérmet nyert Virág Lajos az ötödik helyezést szerezte meg 55 kg-os kategóriában.

A junior Európa- és világbajnok Németh Iván súlyos térdsérülést szenvedett, ezért fel kellett adnia a szerb Frankovic elleni meccset. Utóbb kiderült, a magyar birkózót keresztszalag-szakadás és porcleválás miatt meg kell műteni - tehát Németh sajnos nem indulhat a pekingi olimpián. Nagy kár; szép esélyei voltak.