2008. február 17., vasárnap

42. biatlon világbajnokság

Ma ér véget a 42. sílövő világbajnokság. A svédországi Östersundban rendezett verseny február 8-án kezdődött; összesen tizenegy számban mérkőzhettek a sportolók.
A hétvégén a váltó- és tömegrajtos számokban álltak rajthoz a versenyzők.
Szombaton a férfiak váltóversenyét az oroszok nyerték Norvégia és Németország előtt.
Egyéni versenyben 10 km-es távon az orosz Makszim Csudov végzett az élen. A magyarok közül Gombos Károly szerezte meg a legjobb (94.) helyezést; Tagscherer Imre a 99., míg Tagscherer Zoltán a 109. helyen zárt. 20 km-es távon a norvég Emil Hegle Svendsen diadalmaskodott többszörös olimpiai bajnok és világbajnok honfitársa, Ole Einar Björndalen és az orosz Makszim Makszimov előtt; Tagscherer Imre a kilencvenedik helyen végzett.

Mind a nyitónapi sprintet, mind a nők üldözéses versenyét a német Andrea Henkel nyerte meg.
A nők utolsó egyéni számára, a tömegrajtos versenyre tegnap került sor; az 12,5 km-es távot futó hölgyek közül a német Magdalena Neuner bizonyult a legjobbnak; noha a norvég Tora Berger csaknem megelőzte.

A világbajnokságról készült összefoglalót ma délután 14 órakor láthatják az Eurosport nézői.

1 megjegyzés:

Névtelen írta...

Filmet a Eurosporton?

Mégis miről beszélsz? A VB nagy részét élőben adta a csatorna és a versenyek után összefoglalókat is adtak. No de filmet???