2008. február 9., szombat

Szávay a párizsi tenisztorna döntőjében

Örülhetnek a magyar szurkolók: Szávay Ági ma délután három játszmában legyőzte a negyedikként kiemelt orosz Jelena Gyementyijevát, s ezzel bejutott a párizsi Open Gaz de France döntőjébe.

A magyar lány mindjárt az első szettben jól indított, s hiába vetette be orosz ellenfele agresszív játéktechnikáját, hiába egyenlített később, sőt a második játszmában a vezetést is átvette - a döntő szettet mégis Szávay nyerte. Az eredmény: 6-3, 1-6 és 7-5.

A holnapi meccsen egy másik orosz hölgy, Anna Csakvetadze lesz Ági ellenfele. Az első helyen kiemelt versenyző - jelenleg a világranglista hetedik helyezettje - a francia Marion Bartolit győzte le a mai elődöntőben.
Szávay már játszott Csakvetadze ellen, 2007. május 31-én, a Roland Garros második fordulójában, s akkor az orosz teniszező nyert. Ági azonban örül, hogy nem Bartolival kell megmérkőznie, mert amaz előnyben lett volna a hazai pályán, s a közönség is neki (s egyúttal Ági ellen) szurkolt volna.